mistrovství práce s dslr

Vše, co jste chtěli vědět o digitální zrcadlovce a nikdo vám to neuměl vysvětlit

NOVINKA!
Právě vyšlo nové vydání (dotisk 9. vydání)
vaší populární knihy. Objednávejte v e-shopu IDIFu zde.

NOVINKA!
Anglické vydání této knihy s názvem
Nuts and bolts of DSLR photography,
objednat a dozvědět se více (anglicky) můžete zde.

Fotografie zažila v posledních 10 letech radikální přerod a digitální zrcadlovky (DSLR)  se staly fenoménem dnešní doby. Paradoxně však DSLR přinášejí řadě uživatelům čerstvě po pořízení zklamání ze zhoršené kvality jejich fotografií ve srovnání s kompaktními přístroji. A důvod? DSLR je kreativní nástroj, který dává fotografovi výrazně bohatší prostor pro tvůrčí přístup. Zároveň však vyžaduje mnohem více fotografického umu, znalostí a zkušeností, protože na rozdíl od kompaktů nechává většinu rozhodnutí na fotografovi.

Kniha Mistrovství práce s DSLR jako první nabízí opravdu vyčerpávající odpovědi na všechny vaše otázky týkající se práce s DSLR. Jde o původní českou publikaci, na kterém tým lektorů IDIFu pod mým vedením pracoval více než rok.

V knize naleznete více jak 400 ilustračních fotografií, přes 100 kreseb, grafů a několik desítek tabulek pro pohodlné nalezení všech relevantních informací. Kromě konkrétního a detailního popisu všech funkcí DSLR získáte i podrobného průvodce nákupem objektivů, blesků a dalšího příslušenství. A samozřejmě to hlavní: vše je zaměřeno na využití těchto informací ve vlastní fotografické praxi, proto je knihu možné číst i jako fundovaný výklad základních pravidel fotografické práce.

Kniha je výrazně doplněna na stav fotografické techniky k podzimu 2013 a rozšířena i o kategorii fotoaparátů "Zrcadlovky bez zrcátka". A jak již je zvykem, kniha opět po několika vydáních změnila obálku :-). Historii obálek najdete dole.

Čtenářsky vděčná a oblíbená koncepce knihy zůstává, nové vydání obsahuje aktualizované informace zejména z oblasti digitální fototechniky, která se rychle vyvíjí a proměňuje. Zejména se však můžete těšit na oddíl Perspektiva a kompozice, který srozumitelně uvádí do této problematiky, jež je klíčová pro každou fotografickou tvorbu.

Kniha je přehledně členěna do následujících kapitol:

  1. Jak DSLR pracuje
  2. Objektivy
  3. Expozice
  4. Ostření a hloubka ostrosti
  5. Práce s bleskem
  6. Barva a vyvážení bílé
  7. Zpracování obrazu
  8. Příslušenství DSLR
  9. Perspektiva a kompozice

Ukázky z knihy:
                          

Provedení: Rozsah 282 stran formátu 295 x 295 mm (plnobarevný tisk na křídový papír v knižní vazbě).

  Historie obálek knihy

   
          1-4.vydání                            5-7.vydání                         8.a 9.vydání


Anglická verze knihy